دورهمی کتابدارنه با موضوعیت کتابفروشی ها

 

دورهمی کتابدارنه با موضوعیت کتابفروشی ها

 

به مناسبت استقبال از هفته کتاب و کتابخوانی، دورهمی کتابدارنه ای توسط انجمن کتابداری شاخه فارس با همکاری فروشگاه کتاب آبگون با موضوعیت کتابفروشی ها در کافه گوشه واقع در مجتمع خلیج فارس، هنر شهر آفتاب برگزار شد. 

گردهمایی صمیمی کتابداران انجمن کتابداری فارس با محورهای مختلف در طول سال انجام می شود بر همین اساس با توجه به نقش اساسی کتابفروشی ها در جهت فراهم آوردن محیطی فرهنگی و در دست قرار دادن کتاب به شهروندان در راستای ترویج هرچه بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی این دورهمی به موضوع فعالیتهای فرهنگی کتابفروشی­ها در راستای سیاستهای جذب خواننده به کتاب و کتابخوانی پرداخت.

 

در این دورهمی که با حضور اعضای هیات مدیره انجمن کتابداری فارس و جمعی از نویسندگان، کتابفروش ها، کتابداران و علاقه مندان به کتاب برگزار شد سعی شد به سوالاتی از قبیل اینکه کتابفروش خوب کیست، انتظارات مشتری از کتابفروشی ها در عصر امروز چیست و اینکه چرا کتابفروشی ها رو به تعطیلی می روند پاسخ داده شود.

شایان ذکر است که تمامی شرکت کنندگان در این دورهمی با ارائه نظراتی ار قبیل جلوگیری از ورود کتابهای زرد و بی کیفیت به کتابفروشی ها، همکاری بین کتابفروشی ها، احترام به سلیقه و نظر مشتری، ارائه مشاوره در خصوص معرفی کتاب خوب به مشتری توسط کتابفروش و تاثیر روابط عمومی و دانش کتابفروش ها در عرضه کتاب و غیره حضور فعال داشتند.

 

لازم به ذکر است که اجرای آیین نقالی خوانی توسط دو نوجوان دانش آموز از دیگر مراسمی بود که به جذابیت این دورهمی افزود.

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است